Skip directly to content

Przyszłość pakowania

Recaptcha-Scripts

 • Przyszłość pakowania
  Posted on June 22, 2018

  Niedawne badanie przeprowadzone przez Packaging World Magazine i Global Marketing Group firmy Dupont Packaging daje interesujący wgląd w przyszłość opakowań.

  W ankiecie zadawano kilka pytań dotyczących specjalistów od opakowań, prosząc o opinię na temat obecnego statusu - http://www.dict.cc/englisch-deutsch/statusu.html na rynku opakowań, a także oczekiwanego statusu w 2022 r., Za dziesięć lat. Odpowiedzi profesjonalistów prowadzą do pewnych spodziewanych, niektórych nieoczekiwanych i pewnych budzących wątpliwości poglądów.

  Zapytani o trendy w pakowaniu, które mają wpływ na ich dzisiejszą pracę oraz te, które wpłyną na ich pracę za dziesięć lat, wszyscy specjaliści od opakowań zgodzili się, że zrównoważony rozwój będzie nadal zyskiwał na znaczeniu w 2022 roku. Najbardziej zaskakujące odpowiedzi na to pytanie pokazują dość dramatyczną spadek kosztu komponentów opakowania wpłynie na miejsce pracy w przyszłości. Podczas gdy koszty są najważniejszym czynnikiem wpływającym obecnie na prace nad pakowaniem, pakowacze uważają, że do 2022 roku spadną poniżej zrównoważonego rozwoju i innych czynników na świecie. Może być kilka przyczyn takiego myślenia. Przede wszystkim, wielu ludzi w ogóle, włącznie z profesjonalistami zajmującymi się pakowaniem, rozumie, że gospodarka na całym świecie nie jest kwitnąca. Zwiększone znaczenie nałożone na koszty komponentów opakowaniowych dziś może być niczym więcej niż zrozumieniem bieżących sytuacji przepływu gotówki. Oczekiwanie ożywienia w ciągu najbliższych dziesięciu lat może również pomóc w wyjaśnieniu, że w przyszłości będzie mniejszy wpływ na koszty.

  Alternatywnie, biorąc pod uwagę fakt, że żyjemy w świecie o ograniczonych zasobach, zrównoważony rozwój może być postrzegany jako o wiele ważniejszy, gdy wkraczamy w przyszłość. Nieznacznie wyższe koszty butelek, woreczków, kapsli, etykiet, a nawet maszyn pakujących, takich jak maszyny do napełniania, urządzenia zamykające i tym podobne, mogą być uzasadnione, jeżeli wytwarzają zrównoważony produkt nadający się do recyklingu.

  Jeśli chodzi o strategie pakowania, które są obecnie realizowane przez profesjonalistów zajmujących się pakowaniem, efektywna wielkość i kształt opakowań oraz pomiary materiałów opakowaniowych prowadzą do listy aktualnych trendów. Zwykle oznacza to stosowanie mniejszej ilości materiału lub uzyskanie większej ilości opakowań z mniejszej ilości materiału. Do 2022 r. Specjaliści z branży nie postrzegają tych dwóch trendów jako wysokich na liście strategii. Jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, że są to problemy, które można wprowadzić i zrealizować w ciągu najbliższych dziesięciu lat. When you loved this informative article and you would want to receive details with regards to producent opakowań ozdobnych - http://rubicello.pl/pl/oferta/opakowania-ozdobne/ please visit our own web-site. Pracując dzisiaj w kierunku efektywnego rozmiaru i kształtu opakowania i jak najlepszego wykorzystania materiałów opakowaniowych, można stosować strategię i osiągane cele.

  Zamiast tego, strategie przyszłości skupią się na materiałach odnawialnych i nadających się do recyklingu, wzmacniając ideę, że zrównoważony rozwój stanie się jeszcze ważniejszym czynnikiem w przyszłości. Inteligentne opakowanie zyskuje również na popularności jako strategia w przyszłości. Ten typ opakowania, ogólnie, pozwala na monitorowanie pewnych aspektów produktu, na przykład temperatury. Wraz z rozwojem technologii inteligentne opakowania mogą stać się łatwiej dostępne i umożliwić pakowaczowi przekazanie ważnych informacji konsumentowi. Prawdopodobnie będzie to miało jednak wpływ na przemysł opakowaniowy, wpływając nie tylko na sam pakiet, ale i na maszynę, która jest wykorzystywana do pakowania tych produktów.