Skip directly to content

Krótka historia Streetwear

Recaptcha-Scripts

 • Krótka historia Streetwear
  Posted on August 19, 2018

  Określenie streetwear to popularne miejsce w dzisiejszym świecie mody. Jest używany do opisywania odzieży wysokiej jakości, która czerpie wpływy z otoczenia. Wpływy te pochodzą zwykle z "ulicy" obejmującej wszystko, co ich otacza, takie jak graffiti i bardzo podobne do graffiti, które czasami wyrażają kwestie polityczne i społeczne tu i teraz.

  Więc gdzie i kiedy powstało streetwear? Wiele osób zastanawia się, kiedy i jak powstały style, ale jasne jest, że zaczęło się pod koniec lat siedemdziesiątych i na początku lat osiemdziesiątych. If you liked this post and you would certainly such as to get additional details regarding kurtki zimowe - https://jungmob.com kindly visit our own internet site. To był ekscytujący czas z pojawieniem się punka i tym, co stałoby się hip-hopem. Oba te style muzyczne obejmowały etykę "zrób-to-sam", spowodowane przez odmowę głównego nurtu, z wyjątkiem tych, a oba style miały silne korzenie w scenach skate i surfowania.

  Pod wpływem sceny punk i rap, której utwory miałyby produkować własne płyty, miksować taśmy i t-shirty, by sprzedawać swoim fanom, wielu surferów i łyżwiarzy zaczęło podążać za ich przykładem. Często surferzy i łyżwiarze produkują własne markowe deski i t-shirty z własnymi unikalnymi stylami. Pierwszą z nich, która miała wpływ na scenę, był Shawn Stussy, który umieścił swój znaczek na tablicach i koszulkach. W miarę jak wzrastał jego status kultowy jako surfer, wzrosła popularność jego desek i odzieży.

  Odzież Streetwear zaczęła się głównie w kalifornijskiej scenerii surfowania i skateboardingu. Początkowo była znana jako skatewear i surfwear w zależności od tego, z której sceny pochodziła odzież. Wraz ze wzrostem Stussy, inni wkrótce zaczęli podążać za jego przykładem, a dwa style zostały ściślej ze sobą powiązane. W połowie lat 80-tych zaczęło pojawiać się coraz więcej marek i stały się one powszechnym miejscem w Stanach Zjednoczonych. Pozostała część świata była tylko kwestią czasu.

  Japonia była kolejnym rynkiem, który przywykł do idealnego streetwearu i jak zwykle przynosili oni swoje własne unikalne style do stołu. Japońscy projektanci czerpali inspiracje z anime, zabawek i gadżetów, a także własnego stylu japońskiej sztuki ulicznej. To z kolei wpłynęło na streetwear jako całość, a różne style i wzory zostały wkrótce przyjęte na całym świecie.

  W połowie lat 90-tych streetwear mocno ugruntował swoją pozycję na światowym rynku, a Europa jako ostatnia przyjęła na siebie. Teraz wydawało się, że prawie każdy może założyć markę streetwear, ale podczas gdy wiele marek takich jak Volcom, Fly53, Obey, 55dsl i WESC zyskało popularność, te mniejsze marki zaczęły zanikać.

  Streetwear był teraz wielkim biznesem, a marki modowe i mody modowej przyjmowały wiele pomysłów i innowacji, które oryginalne marki wprowadziły do ​​świata mody. Jednak żadna z nich nie mogłaby dorównać jakości i oryginalności niezależnych firm ulicznych poza nowymi niezależnymi markami, takimi jak Addict i Supremebeing.

  Dziś streetwear przekracza granice przenoszące się do różnych obszarów branży mody. Okulary przeciwsłoneczne i torby stają się coraz bardziej obecne w tym stylu dzięki markom takim jak Eastpak produkującym wysokiej jakości i oryginalne torby, a Blackflyz tworzy jedne z najbardziej oryginalnych odcieni.

  Co dalej w streetwear? Podczas gdy jasne i innowacyjne projekty - http://www.lifebeyondtourism.org/?header_search=innowacyjne%20projekty koszulek, bluz i dżinsów pozostają widoczne, wiele marek zaczyna teraz przekraczać style, łącząc styl casual z inteligentnym zużyciem. W rezultacie marki takie jak MbyM, Volcom i Hurley produkują ubrania wieczorowe, takie jak garnitury i sukienki, które wyglądają elegancko, ale indywidualne.

  W miarę upływu czasu odzież uliczna zyskała na popularności również na rynku kobiet, a coraz więcej marek, takich jak MbyM i Gentle Fawn, produkuje ubrania dla kobiet, gdzie jak na początku większość marek była głównie przeznaczona na rynek męski.